Szafa dobrze zaprojektowana

Szafy wnękowe dają nam ogromne możliwości przechowywania, dodatkowo w tych wykonywanych na wymiar mamy możliwość dopasowania ich do własnych potrzeb, czyli to my decydujemy ile ma być półek, szuflad  i jaka powierzchnia potrzebna nam jest na wieszaki ubraniowe. Największa jednak zaletą jest decyzja jak ma wyglądać szafa z zewnątrz i z jakiego materiału ma być wykonana.

Minął czas kiedy zakup szafy był w zasadzie sprawą prostą, gdyż zakup odbywał się w sklepie meblowym w którym szafy zostały wyposażone  w kilka półek i drążków wieszakowych, a klient nie mógł decydować o ich wyposażeniu oraz wyglądzie. Obecnie zakup takiej szafy to nie małe wyzwanie i aby móc dobrze rozplanować wnętrze szafy oraz dobrać materiały i kolory potrzebna jest nam fachowa pomoc w postaci Projektanta wnętrz. Zmienił się również sposób obsługi klienta, dzisiaj w pierwszej kolejności dokonuje się dokładnego pomiaru miejsca w którym planujemy zamontować szafę zwracając szczególną uwagę na występujące krzywizny i odchylenia od pionów ścian i poziomów podłóg i sufitów. Po dokładnym z wymiarowaniu pomieszczenia zaprasza się klienta do salonu gdzie w miłej i swobodnej atmosferze przy kubku gorącej aromatycznej kawy przystępujemy do projektowania naszej wymarzonej szafy. Dzisiaj klient jest najważniejszy, dzisiaj klient podaje jakie ma potrzeby i jakie rzeczy  chciałby w niej zmieścić – rolą  projektanta jest te wszystkie elementy tak rozmieścić aby wszystko można było swobodnie zmieścić, a najważniejsze żeby klient był zorientowany podczas użytkowania gdzie i w którym miejscu dokładnie one się znajdują.

FRONTY DO SZAF

Rozróżniamy kilka rodzajów  frontów do szaf:

  • FRONTY PRZESUWANE – wszystkie fronty przesuwane proponowane przez naszych projektantów wykonane są najwyższych jakościowo materiałów aluminiowych wyprodukowane przez firmę Raumplus i objęte – 10 letnią gwarancją producenta. Fronty przesuwane dzielimy na ramowe – standardowe ramiaki pionowe – zwane również uchwytami  oraz bez ramowe, ramka pionowa służy tylko do zabezpieczenia drzwi przed uderzeniem bocznym przy domykaniu drzwi do ściany, jak i również drewniane gdzie drzwi przesuwane wykonane są w całości z drewna lub płyty laminowanej.
  • FRONTY ŁAMANE – drzwi łamane to innowacyjne rozwiązanie pozwalające na zaoszczędzenie przestrzeni przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej estetyki. Dzięki temu, że łamią się w pół nie trzeba rezerwować na nie tyle miejsca, co na klasycznie otwierane skrzydła. Jest to zatem doskonałe rozwiązanie do niewielkich i trudnych aranżacyjnie przestrzeni. Skrzydła połączone są ze sobą za pomocą zawiasów, które umożliwiają utrzymanie ich wzajemnej równoległej  pozycji zamkniętej.
  • FRONTY KLASYCZNIE OTWIERANE–  oferujemy nie tylko systemy do zabudowy z drzwiami przesuwnymi, ważną rolę pełnią również klasyczne rozwiązania. Popularność tradycyjnie otwieranych szaf sprawiła, że niemiecka marka wprowadziła do oferty model wyposażony w drzwi wahadłowe – szafę Turn. Z użyciem elementów z tego systemu można zabudować wnękę, ale także skonstruować wolno stojącą szafę lub komodę. Turn znajdzie zastosowanie przy tworzeniu szaf wnękowych i zabudowy kuchennej.