Garderoby

Posiadanie wygodnej garderoby w domu to dla wielu marzenie, inni pomimo, że nią dysponują- w dalszym ciągu nie radzą sobie z odpowiednią segregacją ubrań, butów i innych elementów codziennego stroju.

Najczęstszą  przyczyną nieładu panującego w domowych garderobach jest ich zła organizacja. Garderoba z drążkiem  wieszakowym powinna posiadać 50-60cm głębokości. Jeśli nie dysponujemy taka ilością miejsca można zastosować wieszak poprzeczny, który będzie wysuwał się na specjalnej prowadnicy. Należy także pamiętać, że drążki powinny zostać zamontowane na odpowiednich wysokościach. Powieszone na wieszakach sukienki i płaszcze potrzebują przynajmniej 130cm, aby nie opierały się o podłogę i nie ulegały gnieceniu. Odpowiednia wysokość dla koszul , marynarek i spodni złożonych na wieszakach wynosi  100cm.

W garderobie koniecznie trzeba wygospodarować  miejsce, w którym przechowywać będziemy buty i inne drobiazgi. Przechowywanie obuwia od zawsze nastręcza masę problemów. Dobrym sposobem jest zamontowanie  organizera na buty -wysuwnych prawideł lub zastosowanie  półki wysuwnej  z relingiem. Miejsce  na bieliznę i skarpetki oraz drobną galanterię może stać się  szuflada wyposażona w dużą liczbę  funkcjonalnych przegródek.

Nie bójmy się zabudowy aż po sufit. W ten sposób eliminujemy górną  poziomą powierzchnię garderoby, na której z upodobaniem zbiera się kurz, a zyskujemy miejsce dla wielu rzeczy, których używa się nie częściej niż kilka razy w roku:walizek, śpiworów czy zmiany zasłon. By do nich sięgnąć, wystarczą podręczne biblioteczne schodki lub mała gospodarska drabinka, a dzięki garderobianemu pawlaczowi nie będą zalegać w każdym kącie domu.